نگاهی ساده به به چگونگی کارکرد ذهن

جمعه 19 خرداد 1391 04:19 ب.ظنویسنده :

 
همه موارد از افکاری شروع می شوند که در ذهن شما تولید می شوند.آیا این تعجب آور نیست  که اساس زندگی ماذهن ما بوده , ولی بیشتر ما هنوز از کارکرد این دستگاه نیرومند نشانی در اختیار نداریم؟ در مقام تشبیه, ذهن شما چیزی نیست جز یک قفسه بزرگی از پرونده ها, مشابه قفسه هایی که در خانه و یا محل کار خود دارید.هر اطلاعاتی که در ذهن وارد می شود , علامت گذاری شده و در درون پوشه ها طوری قرار میگیرد که بازیابی آن ها به زنده بودن و ادامه دادن زندگی شما کمگ می نماید.آیا این را شنیده بودید؟ دقت کنید:نگفتم به کامیابی شما کمک میکند. گفتم به زنده بودن شما کمک میکند.


در هر موقعیتی, به سراغ پرونده هایی که در ذهن خود دارید رفته و تعیین میکنید در آن موقعیت چگونه پاسخی باید داده شود. مثلا فرض کنید که موقعیتی مالی را در نظر دارید. در این حالت به طور خودکار به سراغ پرونده هایی که با علامت پول مشخص شده اند رفته و از آن جا تصمیم می گیرد که چه باید بکنید. تنها افکاری که می توانید در مورد پول داشته باشید آن هایی خواهند بوددکه در پرونده پول در ذهن شما موجود هستند. این تمام مواردی خواهد بود که در باره آن فکر خواهید کرد, چون همه

آن مواردی که در بایگانی طبقه بندی شده در ذهن خود دارید, همین است.

شما بر اساس آنچه باور دارید در آن لحظه برایتان منطقی , معقول و مناسب حال شما است. پس تصمیم خودتان را می گیرید و کاری را میکنید که فکر می نمایید انتخاب درست همان است. منتها, مسئله این است که این انتخاب درست, ممکن اسن انتخاب موفقیت آمیزی نباشد. در واقع, آنچه که کاملا برای شما معقول است, ممکن است نتایجی بسیار ضعیف در بر داشته باشد.

به عنوان مثال:فرض کنیم که همسر من در بازار مشغول راه رفتن است. او کیف پول سبز رنگی را می بیند که آن کیف با بیست و پنج درصد تخفیف به فروش می رسد. اوبلافاصله با این سئوال به سراغبایگانی پرونده ها در ذهن میرود:ایا باید این کیف را بخرم؟در مدت زمان بسیار کوتاهی,پاسخاز بایگانی در ذهنش بدین صورت می رسد: تو بدنبال یک کیف پول سبز رنگ می گشتی تا با کفش هایی که در هفته پیش خریده بودی جور باشد, ضمنا اندازه ان هم خیلی مناسب است. پس آن را بخر.

وقتی او بسرعت به پای صندوق پرداخت می آید , نه تنها ذهن او از داشتن این کیف پول قشنگ به هیجان آمده است . بلکه بسیار احساس غرور هم میکند که آن را با 25 درصد تخفیف میخرد. برای ذهن او این خرید کاملا معقول است, جون طالب آن است و می داند که به ان احتیاج دارد و کاملا معامله خوبی میباشد. منها در ذهنش این فکر جایی ندارد که بیاید بگوید درست , این کیف پول قشنگی است و کاملا درست می باشد که این معامله خوبی است, ولی من در حال حاضر سه هزار دلار بدهی دارم, پس بهتر است دست نگه دارم, اما این اطلاعات برایش پیدا نشد , چون در پروند ه ای در ذهن خود که آن را در خود نگه دارد, نداشت. پرونده ای بنام “که وقتی بدهی داری دیگر چیزی نخر” که معنایش این است :آن انتخاب خاص, ‘گزینه ای کامل نمی باشد, زیرا در ذهن او هیچ وقت این مورد نصب نبوده است. منظور من را می فهمید؟ اگر شما پرونده های در قفسه بایگانی ذهن خود قرار داده اید که تضعیف کننده موقعیت مالی شما هستند , تنها همان پروندها انتخاب هایی خواهند بود کهشما می توانید داشته باشید; پروند هایی که طبیعی, خودکار و کاملا برای شما نیز معقول خواهند بود , ولی در آخر کار , آن ها شکست مالی و یا حد اکثر موقعیتی متوسط را برای شما خواهند داشت. بر عکس , اگر پروند هایی را در ذهن خود وارد نمایید که تقویت کننده موفقیت مالی شما باشند و به طور طبیعی و حودکار, تصمیم هایی را می گیرید که موفقیت را به دنبال دارند. حتی نیازی به فکر کردن هم نخواهند داشت, بلکه نحوه طبیعی فکر کردن شما به موفقیت منتج خواهد شد ; چیزی مثل دونالد ترامپ که فکر کردن او به طور عادی ثروت تولید میکرد.

اگر همیشه آن طور که ثزوتمندان فکر مینمایند, شما هم می توانستید فکر کنید , وقتی به پول می رسیدید , برای شما باور کردنی بود؟ مطمئن هستم که میگفتید:نه اصلا برایم باور نکردنی نبود. حالا باید بگویم:شما می توانید.

همان طور که قبلا گفتیم ,اولین مرحله برای ایجاد کردن هر تغییری, آگاهی یافتن است. یعنی اولین مرحله برای این که مثل ثروتمندان فکر کنید این می باشد که نسبت به این که آن ها چگونه فکر می کنند, آگاهی یابید.آدم های ثروتمند کاملا متفاوت از مردم فقیر ویا متوسط فکر می کنند. آن ها در مورد پول, ثروت, خودشان , دیگران ودر مورد جنبه های مختلف زندگی متفاوت فکر می کنند. د در ادامه هفده پرونده ثروت را برای شما بازگو می کنم که در ذهن خود نصب نمایید

اصلی برای ثزوتمند شدن:

خود شما می توانید به جای افکاری که تضعیف کننده , شادمانی و موفقیت شما می باشند, افکاری که تقویت کننده آن ها هستند را انتخاب کنید.


از:تی  هارو اکر


برچسب ها: کارکرد ذهن ، ثروتمند ، باور ، عقاید ،
آخرین ویرایش: جمعه 19 خرداد 1391 04:25 ب.ظ

 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات